x

Blog

Keď to hrá farbami…

Napísal: , dňa: 22.03.2016
… základom je zvoliť si „tému domu“ a pre ňu vhodný výber farieb a použitých materiálov. Témou tejto vzdušnej drevostavby, ktorú postavila spoločnosť DOMESI, boli prázdniny. Vzduch, slnko, spev vtákov, jednoducho nikdy sa nekončiaca romantika. KATY poňala tento dom v pastelových farbách prírody. Od úvodných myšlienok sme mali zámer použiť v celom dome porcelánové vypínače ROO ALBA, aby korešpondovali s bielymi dverami a výraznými okennými rámami, ktoré tvoria celú jednu stenu domu. Ale… jedného nádherného rána sa KATY zobudila a videla FARBY, preto sa rozhodla, že určite využije škálu farebného radu DECORUS.
V hlavnej obytnej miestnosti, kde dominuje sivo-modrá podlaha, zvolila ROO LIVOR. V kuchynskom priestore, kde prevládajú biele prvky čistoty (keramické umývadlo, svetlá, digestor a veľké okno nad linkou), čistotu zvýraznila čistotou porcelánu v podobe vypínačov a zásuviek ROO ALBA. V dome sú aj dve spálne. Jedna je ladená do tmavých zemitých odtieňov, k nim sa skvele hodil ROO LUCIDUM, ktorý prepojil všetky doplnky od behúňov cez obliečky až po lustre v medenej farbe. Svetlá spálne, s podlahou vo farbe búrkového neba, si žiadali farebnú spoločnosť vypínača ROO COLUMBA. V kúpeľni prevláda jemná sivá, aby vyzdvihla prítomnosť dvoch interiérových šperkov – ručne maľovaného mexického umývadla od LA GARTIJA a jemného vypínača ROO ALBA od KATY PATY.
Retro prvky, ktoré obsahuje kolekcia ROO, sa skvele dopĺňajú s jednoduchosťou severského štýlu, ktorý tak akosi k drevostavbám patrí. Práve na dreve v hrejivej medovej farbe septembra FARBY radu DECORUS. KATY PATY prišla s porcelánovými vypínačmi a zásuvkami, ktoré nie sú „nutným zlom“ v interiéri, ktoré nekazí pohľad na zladený priestor, ale naopak: ROO sú dizajnové doplnky, ktoré vyvolajú spomienku a úsmev. KATY má rada príbehy a aj tento dom má svoj príbeh, ako nakoniec každý dom.
Nech už príbeh domu začínate písať od začiatku alebo v jeho písaní pokračujete, nech staviate alebo rekonštruujete, nepotlačujte príbehy stavieb a miest, kde žijete. Naopak, podporte ich, určite vám to s vďačnosťou vrátia. Sú to príbehy vášho domova a vášho života.
Podarilo sa vám niečo, z čoho máte radosť? Ak sa vám to podarilo s vypínačom od KATY PATY, sme z vás nadšení! Ukážte to! Podeľte sa o to pokojne s celým svetom! :)
 


Potřebujete zajistit výhodné financování Vašeho podnikatelského projektu nebo nákupu vybavení?

Rád Vám kdykoliv poradí náš specialista:

Bc. Petr Ledvina